Mobilya

Ahşap Raf Kestir

Sizlerle daha önce Raf Kestir adıyla bir yazı paylaşmıştık ve yazımızda sizlerle tüm ürünlerimizi paylaştık ve hepsinde istediğiniz ölçülerde sipariş verebileceğinizi uzun uzun anlattık ayrıca ürünlerimiz hakkında olabildiğince anlamlı bilgiler paylaşmaya gayret gösterdik. Umarım yazımız sizler için faydalı olmuştur çünkü ürünlerimizin siparişi için sizlerden olabildiğinde olumlu yorumlar ve sonuçlar aldık.

Bu yazımızda ise Doğal Masif Paneller için dilediğiniz ölçülerde sipariş verebileceğinizi ve bu Doğal Masif Panellerin neler olduğunu sizlerle paylaşacağız diğer yazımızda ise tüm ürünlere yer verdiğimiz için ve yazımızın çok uzun olmamasına özen gösterdiğimizden ürünlerimiz hakkında çok uzun bilgi veremedik bu yazımızda ise Ahşap ürünler hakkında geniş bilgiler bulabileceksiniz ve satın aldığınız ürünleri daha iyi tanımış, bilinçli olarak satın alabileceksiniz.

Ahşap Raf Kestir yazımızda sizlere doğal masif ahşap panelleri tanıtacak ve sipariş verebilmeniz için sitemizdeki Özel Sipariş sayfamızı paylaşacağız böylelikle dilediğiniz ölçüleri ve ürünü bizlerle paylaşarak Ahşap Raf satın alabileceksiniz.

Doğal Masif Panel Çeşitleri;

Çam Masif Panel

Doğal çam ağacı kurutulduktan sonra doğru parçalar kesildikten sonra birbirine eklenerek büyük ölçülü paneller haline gelmektedir ve bu panellerin görselleri çam ağacının doğallığından dolayı değişmektedir fakat çam masif panellerin birbirine eklenirken farklı parçalarla eklenmesi panellerin çeşitlerinin ortaya çıkmasına sebep olmaktadır, bu çeşitleri aşağıda sizlerle görsel olarak paylaşıyoruz ve altlarına açıklama olarak da ekliyoruz.

Tek boy çağ ağacı geniş parçalar uyumlu bir şekilde ekleniyor ve panel sanki tek parçaymış gibi görünmektedir ve yoğun olarak raf ve mobilya imalatında tercih edilmektedir. Ahşap Raf Kestirmek için bu tarz Çam Masif Panelleri tercih edebilirsiniz fakat kullanacağınız alana göre diğer çeşitleri tercih edebilirsiniz.

Çam masif panelde ayrıca 2 farklı seçenek daha mevcuttur bunlardan birisi lambri desenli masif paneller ve uzun boylu eklenmiş masif panellerdir. Lambri desenli masif paneller çokta ufak olamamakla birlikte çok fazla parçanın bir araya gelmesiyle ortaya çıkmaktadır ve çoğunlukla zeminlerde tercih edilir fakat görselini sevenler içinde tercih olabilir.

Uzun boylu fakat belirgin bir şekilde eklene Çam Masif Paneller ise yukarıda bahsettiğimiz panellere göre eklerin daha belirgin olduğunu söylemek isteriz ki bu arada bahsettiğimiz masif panel çeşitleri tüm ağaçlar için geçerli olacaktır hepsinin bu tarz çeşitleri mevcuttur ve ayrıca 3 farklı kaliteleri mevcuttur sizlere bu kalitelerden de bahsedeceğim ve sipariş verirken nelere dikkat etmelisiniz neye göre talep etmelisiniz bilginiz olacaktır.

Ahşap Masif Panel kalitelerin sınıflandırılması sayılarla değil harflerle yapılmaktadır ve 3 farklı harf içermektedir bunlar A, B ve C’dir, şimdi size kalite farklarının neler olduğunu anlatacağız.

A Kalite Masif Panel – A kalite masif panellerin yüzeyleri olabildiğince temizdir ve az oranda kuş gözü (budak) dediğimiz desenler bulunmaktadır. Kuş gözü ne yazık ki iç kısımlarında ufak boşluklar olabiliyor o yüzden A sınıf malzemelerde buna dikkat edilir olmaması için.

B Kalite Masif Panel – B kalite masif panellerin yüzeylerinde ise budak, kaynak fazlasıyla mevcuttur ve hareler bulunmaktadır ayrıca nadirde olsa öz ve reçine bulunmaktadır.

C Kalite Masif Panel – C kalite masif panellerinde yüzeyi ise B kalite masif panellerdekini içermektedir ayrıca öz ve reçine daha yoğun olarak mevcuttur.

Bu durumların etkisi nedir diye soracak olursanız yüzeyin ne kadar temiz olursa işçilik o kadar az olacaktır, kapatmanız gereken delikler az olacağı gibi öz ve reçine olan masif panellerin vernik veya boya tutma oranı çok düşüktür eğer ki satın aldığınız üründe öz ve reçine varsa bunları kurutun ve daha sonrasında boya uygulaması yapın yoksa devamlı panelden reçine akacaktır ve uygulamanıza zarar verecektir.

Kalitelerden elimizden geldiğince bahsettik ayrıca masif panellerin çeşitlerinden bahsettik bu kalite ve çeşitler az sonra paylaşacağımız diğer ağaçlar içinde geçerledir bunu belirtelim çünkü diğer ürünlerde bu konuda hakkında açıklama yapmayacağız. Kalitelerin ayrıca harflerle sınıflandırılmış olmasının sebebi Ahşap panellerin AA – AB – BC gibi kalitelerinin olmasından dolayıdır. AA kalite panellerin tamamı temizdir ve hiç hata bulunmamaktadır bu yüzden en pahalı panellerdir ve fiyat ve kalite yavaş yavaş aşağı düşmektedir.

Çam masif panel konumuzun sonuna gelirken Çam Raf Kestirmek için yazı üzerine tıklayarak özel sipariş sayfamıza gidebilirsiniz veya İletişim sayfasında bize telefonla ulaşabilirsiniz.

Son olarak çam ağacında biraz daha bilgi vereceğim ve diğer ağaca geçiş yapacağız daha uzun bir yazıyla sizleri sıkmak istemiyorum. Çam ağacı ladin ve köknar ağacına göre daha yumuşak ve dayanıklıdır mobilya sektöründe yoğun olarak kullanılır çünkü vida tutması yeterli durumdadır ki sadece mobilya sektöründe değil merdiven basamakları ve korkuluklarda da tercih edilmektedir onun haricinde zeminde de sıklıkla tercih edilir. Çam ağacı zamanla kolay kolay dönmez fakat ağacın işlem görmeden kurumuş olması çok önemlidir ayrıca öz veya reçine olmaması da önemli konulardan biridir.

Ceviz Masif Panel

Ceviz masif panel çeşitleri de çam masif panel çeşitleri gibidir lambri desenli, ek belli olmayan ve ek yeri belli olan panellerden oluşmaktadır ayrıca ağaç panellerin kereste halinde olanları vardır yani panel olmadan önceki halleri bu hallerini de talep edebilirsiniz genellikle tercih edilmezler çünkü işlenmeleri için makine gerekmektedir. Ceviz ağacı sadece bizim ülkemizde değil bir çok ülkede mevcuttur ve yerli ceviz ağacı harici amerikan ceviz ağaçları sıklıkla tercih edilmektedir fakat yerli ceviz panellere oranla pahalı olmalarından dolayı panelleri çok fazla bulunmamakta ve kereste halinde veya masa yapımı için kullanılacak şekilde kesilir ve o şekilde satılmaktadır bu seçenekle ilgilide örneği aşağıda bulabilirsiniz.

Ceviz ağacı sert ve yoğun lifleri olan ağaçtır ve yoğunluğunun fazla olması sebebiyle daha uzun süre dayanıklı bir ağaç olmasıyla beraber daha ağırdır. Ceviz masif panelin gerilme direnci yüksektir ve daha az çalışmaktadır yani çalışmasındaki kastımız zamanla eğilip bükülmesidir. Ceviz Masif Panel an darbelere dirençli olmasıyla beraber nem ve hava etkilerine oldukça dayanıklıdır. Ceviz masif panel diğer ağaçlara göre pahalıdır fakat gene de mobilya sektöründe ve dekorasyon işlerinde yoğun olarak tercih edilmektedir.

Ceviz Raf Kestir yazısına tıklayarak özel sipariş sayfamızdaki formu doldurarak bizlere sipariş verebilir ve ürünlerimiz hakkında detaylı bilgi verebilirsiniz.

Kayın Masif Panel

Kayın masif panelde bahsettiğimiz diğer kalite ve çeşitleri içermektedir fakat ayrıca kayın masif panel, gürgen masif panel olarak da geçmektedir bu yüzden gürgenle, kayının aynı olduğunu bilmelisiniz ki size gürgen var elimizde derseler şaşırmayın.

Kayın masif panelin gözenekleri vardır fakat çok sık olmasından dolayı gözle görülmemektedir ve özışınları belirlidir. Kayın masif panel sık liflere sahiptir bu yüzden bükülme oranı belirlidir fakat kayın ağacını kurallarına göre bükerseniz uzun yıllar büktüğünüz şekli rahatlıkla koruyacaktır ayrıca kayın masif panel sert ağaçlar listesindedir. Nem ve dış hava şartlarına dikkat edilmesi gereken masif panellerden birisidir.

Kayın Raf Kestir yazısına tıklayarak özel sipariş sayfamızdan dilediğiniz ölçülerde mevcut kaliteleri bizlere sorarak sipariş verebilirsiniz veya İletişim sayfamızdan telefon numaramızdan bizi arayabilir yada whatshapp hattından bize yazabilirsiniz.

Ladin Masif Panel

Ladin masif panel yumuşak bir malzemedir bu yüzden darbelerde ve ezilmelerde ne yazık ki dayanıklı değildir fakat mobilya üretiminde sıklıkla tercih edilir çünkü yumuşak ve gevşek bir yapısı olmasından dolayı işlenmesi ne kolay ağaçlardan birisidir. Ladin masif panelde diğer ağaçlara göre daha fazla kuş gözü(budak) ve hare vardır fakat doğru şekilde kurutulduysa bu bir sorun teşkil etmez en kolay verniklenen ve boya uygulamaları yapılan masif panel olması da mobilya sektöründe neden çok fazla tercih edildiğini göstermektedir. Ladin masif paneller özellikle evinizde raflarınız için veya farklı projeleriniz için kullanabilirsiniz çünkü sadece makinelere gerek olmadan el aletleriyle rahatlıkla işlenebilir.

Ladin Raf Kestir yazısına tıklayarak dilediğiniz ölçülerde sipariş verebilirsiniz veya bizlere telefon numaralarımızdan ulaşarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Meşe Masif Panel

Meşe masif panel ülkemizde en sık kullanılan panellerden biridir çünkü görsel olarak göze hitap eden desen ve rengiyle fazlasıyla beğenilmektedir ve tamamen yerli üretimler tercih edilmektedir. Meşe masif panel hava şartlarının ve nemim bozucu etkine en yüksek dayanıklılığı gösteren ağaçtır. Meşe sert bir ağaçtır ve tanenli yapıya sahiptir. Meşe ağacı ani yüklere karşı dirençlidir ve zor işlenmesine rağmen vida tutma özelliği vardır.

Meşe Raf Kestir yazısına tıklayarak diğer masif paneller gibi özel sipariş sayfasından ölçülerinizi girerek sipariş verebilirsiniz ve yazımızın sonuna gelirken sizlerle paylaştığımız masif panellerin doğal ağaçlardan yapıldığını ve yukarıdaki görsellerin örnek olarak koyulduğunu sipariş verdiğinizde sizler için kestiğimiz panellerin desenlerinin, kuş gözler(budak) ve harelerin farklılık gösterebileceğini unutmayınız özellikle renk tonları hem bilgisayar ekranlarında hem de ağaçtan dolayı fazlasıyla farklılık gösterecektir.

Tüm doğal ahşap panellerin siparişi için bizlere özel sipariş sayfamızdan veya iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz ayrıca diğer yazımız olan Raf Kestir yazımızı da inceleyebilir ve geniş ürün yelpazemiz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir