Mobilya

Ahşap ve Metalin Uyumu

Ahşap ve metal son yıllarda sıklıklı birlikte kullanılan ürünler olmaya başladılar özellikle son 1 yıldır metal malzemeler ile imal edilen bir çok dolap modelini görmek mümkün hatta hiç bir ahşap malzeme kullanılmadan sanki ahşap dolap gibi görünen metal dolap modelleri mevcut tabi ki dayanıklılık açısından ahşap dolaplardan daha iyi oldukları kesin, tabi ki şunu da unutmamak gerekiyor metal dolapların çeşitliği bir yere kadar olabiliyor renk ve görünüm bakımından.

Metal ürünler genellikle sanayi gibi yada fabrika gibi yerlerde yoğun olarak kullanılmaktaydı çünkü imalatı her ne kadar zor olsa da her türlü darbelere karşın daha uzun süre dayanıklı olabiliyorlar buda sektördeki patronları buna yöneltmektedir. Her ne kadar metal ve ahşap malzemeler bir arada kullanılsa da, daha metal malzemeler yoğun olarak evlerimizin bir köşesini kaplamıyorlar en azından tamamen metal olarak.

Sizlere biraz metal malzemeler en azından metal profiller kullanılarak ahşap dolaplara veya sehpalara ilaveler yapılmış bir kaç görsel paylaşmak istiyoruz. Böylelikle evlerinizde metalden imal edilmiş tasarımlara yer açabilir ve ne kadar uzun ömürlü tasarımlar olduklarını görebiliriz.

Oturma odası, yatak odası ve lobi gibi yerlerde rahatlıkla kullanabileceğiniz bu ürün gördüğünüz üzere yarı metal yarı ahşap malzemelerden tasarlanmış ve evimizde yer kaplamasını istediğimiz minimalist bir tasarım olduğuna emin olabiliriz.

Ahşap Kahve Sehpası
Mermer Sehpa
Pirinç ve Mermer Tasarımı Sehpa

Yukarıda ise metal ağırlıklı veya ahşap ağırlıklı olarak tasarlanmış bir çok sehpa modeli görmeniz mümkün bu tasarımlar dayanıklılık ve görsel açıdan bize güzel görünmeleriyle birlikte aslında metalin neden bugüne kadar mobilyalarımızda yer almadığıyla ilgili bir soruyu gündeme getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir