Giyinme Odası Sistemleri

Alüminyum Raylı Gardırop Kapakları

Alüminyum raylı kapak modellerinden biraz sizlere bahsetmek istedim çünkü son zamanlarla gardırop ve giyinme odası sistemlerinin özel olarak tasarımlarında kapakların imalatında tercih çoğunlukla Alüminyum Raylı Kapak tercih edilmektedir. Neden olduğunu merak eder gibisiniz bizde sizlere biraz bunları anlatacağız Alüminyum Kapakların diğer sitemlere göre neden daha yararlı olduğunu ve Alüminyum Raylı Kapak nedir sizlere bunu anlatmayı, tarif etmeye çalışacağız ayrıca görsellerle beraber destekleyerek sizlere anlatmayı planlıyorum.

Hatta görsellerden bir kaçını paylaşarak başlayalım bu sayede biraz fikir sahibi olabilirsiniz.

Bir kaç görseli yukarıda inceleyebilirsiniz burada ki resimler genel olarak gardırop, gömme gardırop ve giyinme odası kapakları gibi görünebilir tek farkları bu kapakların çerçevelerinin alüminyum olmaları genel olarak kullanılan özellikle hazır dolaplarda bu alüminyum çerçeve kullanılmıyor çünkü maliyeti daha fazla yükseltiyor.

Alüminyum raylı kapak dediğimiz sistem, alüminyum çerçeve içerisine ahşap, cam, ayna veya hepsi bir arada kullanılarak imal edilir ayrıca sadece etrafı değil iç kısımlarına alüminyum kayıtlar atılarak kapağın esneme payını azaltarak daha sağlamlaşmasını sağlamaktadır.

Resimleri adım adım inceleyerek ve yazımızda sizlere verdiğimiz bilgilerle beraber ilerlerken diğer sistemlerle, Alüminyum çerçeve içeren raylı sistemin farklarından biraz bahsedelim.

Alüminyum raylı kapak sistemi ahşabı veya kullanılan diğer malzemenin etrafını kapatarak dış etkenlerden korur bu sayede dış alüminyum parça zarar görse de hepsi ayrı ayrı parçalardan oluştuğundan sorunsuz bir şekilde zarar gören parça değiştirilebilir.

Alüminyum çerçeve ayrıca ahşap parçaların dolabın içine ve dışına doğru esnemesini engelleyerek daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır, eğer gardırop veya giyinme odası sisteminin kapağı çok uzunsa alüminyum kapağın ortasından dikey veya yatay olarak alüminyum parçalar eklenerek Alüminyum kapağın daha sağlıklı hatta ömür boyu kullanımı sağlanabilir.

Alüminyum çerçeve modelleri tek değildir 5’den fazla modeli mevcuttur ve istenilen her renk çerçevelere uyarlanabilir ve alüminyum çerçeve modellerinde kulp seçenekleri yoktur çünkü alüminyum malzeme tutup çekebilmeniz için ergonomik biçimde imal edilmektedir.

Renk konusuna gelecek olursak Alüminyum Raylı Kapak Sistemi fabrikan orjinal olarak 2 şekilde gelir mat ve parlak gri olarak yani alüminyumun doğal renkleri ayrıca fabrikasyon olarak inox renk mevcuttur bu renk fabrikasyon olarak alüminyuma işlenmektedir ve koyu kahverengi eloksal rengi vardır, parlak yüzeylidir.

Alüminyum Raylı Kapak sistemini ayrıca çatı katı gibi yada daha açılı yerlerde rahatlıkla kullanabiliriz.

Yazımızın sonuna gelirken sizlere Alüminyum Raylı Kapak sisteminden elimizden geldiğince bahsetmeye çalıştım ve yararlarından bahsettim diğer sistemlerin kullanışsız ve kötü olduklarını söylemiyorum ama sabit bir sistemin daha uzun vadeli dayanacağından hem fikir olacağımızı düşünüyorum.

Son olarak Burak Mobilya olarak Gardırop ve Giyinme Odası Sistemleriniz için bizlerle iletişime geçebilirsiniz ve daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

2 “Alüminyum Raylı Gardırop Kapakları”hakkındaki düşünceler

  1. Bana 210 cm Yükseklikte 196.4 Eninde bir dolap kapağı ihtiyacım var. Ortalama fiatını öğrenmek istiyonum .Bilgi almak istiyorum Hayırlı işler.

    1. Burak Mobilya dedi ki:

      İyi günler dilerim öncelikle istediğiniz ölçülerde çift kapak olabilir sizlere iletişim numaranızdan ulaşacağız ve en kısa zamanda bilgi vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir