Mobilya

Ankara Mobilya ve Dolap Tamiri

Burak Mobilya firması olarak Ankara içinde özel ölçülü mobilya imalatı yapmaktayız ve ayrıca müşterilerimize evlerinde tadilat ve tamirat gerektiren mobilya işlerini de yapmaktayız fakat artık Ankara içinde evlerinizdeki mobilya tamiratı gereksinimlerinizi karşılamaya çalışmaktayız Burak Mobilya firması olarak artık evlerinizdeki mutfak dolabı, gardırop, tv ünitesi, mutfak tezgahı, sürgülü kapaklar, raylı kapaklar ve bir çok tamiratı yapabiliriz. Ankara Mobilya Tamiratı yapan bir çok kişi yerine bir firma olarak hizmet vermekteyiz ve yaptığımız işlerin arkasında durmaktayız.

Mutfak Dolabı Tamiratı

Mutfak dolaplarımız uzun süre kullanabileceğimiz malzemelerden imal edilmiştir çoğunlukla genellikle değiştiriyorsak da modası geçtiği için veya evimizi yeni aldıysak temiz bir mutfak kullanmak için değiştiririz fakat bazı durumlarda maddi sebeplerden dolayı değiştirmek yerine tadilat yaptırmak isteyebiliriz bu durumda mutfak dolabının rengini beğenmeyebiliriz fakat dolabı değiştirmek maliyetli olduğu için dolabın kapaklarını sadece değiştirebilir veya boyatabilirsiniz tabi ki bazı malzemeler boyanmadığı için değiştirmek daha mantıklı olacaktır gene de boyandığında oluşabilecek yüzeydeki dalgalanmaları kabul ediyorsanız boyayabiliriz de. Mutfak Dolabı Tamiratında renk sorunu yoksa veya hal olduysa yapacağımız bir diğer işlem dolabın üst kısmının duvara sağlam bir şekilde tutturulmuş olmasına dikkat etmektir çünkü mutfak üst dolabı oldukça fazla ve ağır malzemeyi taşımaktadır bu nedenle de sağlam bir şekilde duvara montajının yapılmış olduğuna dikkat edilmeli eğer ki sağlam olmadığına inanıyorsanız sağlam hale getirilmesi önem arz etmektedir. Eski mutfak üst dolaplarınız sağlamlığından endişe ediyorsanız veya düştüyse bizleri arayarak yeniden yerine sağlam şekilde montajının yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Üst dolabın sağlam olduğundan emin olduktan sonra ise bir diğer iş dolabınızın kapaklarının menteşeleridir bu aksesuarlar kapakların açılıp kapatılmasından dolayı uzun süre kullanımlarda hızlı bir şekilde deforme olmaktadırlar ve zamanla ses yapabilir yada açılıp kapanırken size zorluk çıkartabilirler ki son zamanlarda artık dolaplarda standart olarak kullanılan frenli menteşeleriniz bozulmuş olabilir ve kapaklar çarparak sert bir şekilde kapanıyor olabilir bu durumda yenileriyle değiştirilmesi gerekmektedir, Burak Mobilya olarak Menteşe Değişimi ve Tamiri yapmaktayız.

Evet son olarak ise Mutfak Dolabında değişmesi gereken özel kapaklar markalı üste açılıp kapanan aksesuarlar bunlar arızalandıysa ise gene bizleri arayarak aksesuarları değiştirmemizi veya ayarlarında sorun varsa ayar yapmamız için bizi arayabilirsiniz bu sayede kapaklarınız daha sağlıklı çalışacaktır. Özel kapaklar için kullanılan aksesuar markaları Blum, Samet ve Hafele gibi kapak aksesuar markalarıdır.

Mutfak Dolabı Tamiratı olarak görünmese de aslında mutfak tezgahı üzerinde tapılan işler bir nevi tamirat olarak geçmektedir bu yüzden bu işlemleri de sizler için yapabiliriz eskiden çok fazla ankastre set kullanılmamaktaydı set üstü ocaklar veya kendinden ocaklı fırınlar tercih edilmekteydi fiyatlarından dolayı şu anda ise her bütçeye uygun ankastre setler olmasından dolayı artık eski mutfak dolaplarınızdaki mermer, mermerit veya granit mutfak tezgahlarınıza ankastre ocak yeri açabilir alt kısmına ankastre fırın dolabı imalatı yapabiliriz tabi ki mutfağınız eski olduğu için renk uyumu olmayabilir fakat elimizden geldiğince renk uydurmaya gayret göstermekteyiz. Mutfak üst dolabında ankastre davlumbaz bulunmuyor kızaklı aspiratör varsa onu söküyor ve eski dolabınızdan üstüne ufak dolap yaparak davlumbaz yeri yapabiliyoruz.

Gardırop, Giyinme Odası ve Sürgülü(Raylı) Dolap Tamiratı

Giyinme odaları veya Gardırop gibi dolaplarınızın tadilatı ve tamiratını da yapabiliriz genellikle raylı dolaplarda değişmesi gerekenler kapakların tekerleri veya sürgü sistemleri olmaktadır ve bunlar değiştirdiğimizde çoğunlukla kapaklarınız daha rahat çalışmaktadır fakat bazen takım değişmesi gerekiyorken bazen tek bir teker değişmesi yeterli olmaktadır bunun için kapaklarınızın durumunu öncesinde görmemiz gerekmektedir veya bize video atarsanız durumu hakkında belki gelmeden önce bilgimiz olabilir ayrıca gardırop veya gardrop da diyebiliriz sürgülü kapaklı değil normal açılır kapaklıda olabilir bu kapakların menteşelerini değiştirebilir veya frenli menteşeye sahip olmayan kapaklarınıza frenli menteşe takabiliriz firma bünyemizde çoğunlukla samet marka menteşe kullanıyoruz fakat dilerseniz blum marka kullanıyoruz fakat aralarında 2 katı fiyat farkı bulunmaktadır bu yüzden tercihi tamamen size kalmış durumdadır.

Giyinme odalarında veya gardırop gibi dolaplarda genel olarak değişenlerin menteşe, sürgü sistemi veya tekerler olduğunu söyledik fakat dolabınızda çekmeceler varsa ve zamanla açılmasında sorun yaşıyorsanız çekmecelerinizi yenileyebilir veya dolabınızda çekmece yoksa çekmece ekleyerek dolabınızı daha kullanışlı hale getirebiliriz ayrıca gardırop veya giyinme odasında istediğiniz kadar askılık veya rafınız mevcut değilse bunları da dolabınızın ölçülerine göre ayarlayarak tedarik edebiliriz dilerseniz montajını da yapabiliriz.

İç Kapı Tamiratı

Evlerimizde ki kapılar sıklıkla kullanılmasından dolayı kapı tutamakları ve menteşeleri zamanla tahrip olmaktalar ve istemediğimiz sesler çıkartabildikleri gibi zamanla tamamen özelliğini de yitirebiliyorlar ve çalışmakta sorun yaratabilir bu nedenle menteşelerin değişmesi gerekmektedir, tutamaklar ise kalitesiz kullanımından dolayı kırılabilir ve yenileriyle değiştirilmesi gerekebilir yada evinizdekileri beğenmiyorsanız daha iyi modellerle değiştirebiliriz tabi ki artık düz modeller harici rozetli dediğimiz iki ayrı parçadan oluşan tutamak veya kollarda mevcut bu iki farklı ürün arasında değişim yapmak istiyorsanız kapılarınızı tamamen söküyor atölyemize getiriyor ve eski kollardan kalan delikleri kapatıyor tekrar boya işlemi yapıyor daha sonrasında rozetli kolları takarak evinize kapılarınızı geri getiriyoruz. rozetli ve klasik model kollar örnek olması için sizlere aşağıda örnek görsellerini paylaşıyorum.

Yukarıda iki farklı kapı kolu paylaştık eğer soldaki gibi kapı kolunuz varsa dilerseniz bazı tamirat işlemlerinden geçtikten sonra soldaki rozetli kapı kolu takabiliriz.

Kapı tamiratında sadece menteşe ve kapı kolları yoktur bazen kapılarınız ağır olduğu için kasa taşımaz bu neden ekstra menteşe atılabilir veya tamiratı yapılabilir. Kapılarınızın ortasında bazı sebeplerden kırıklar ve delikler oluşabilir bu deliklerin tamiratı içinde bizleri arayabilirsiniz.

Bizlere Ulaşmak çok basit isterseniz sitemizdeki iletişim sayfasındaki numaralardan veya direk 0312 271 95 30 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Çekmece Tamiratı

Mobilyalarınızdaki çekmecelerin genellikle sürekli açılıp kapanmadan dolayı çekmece rayları zamanla deforme olacaktır ve sizler açarken zorluk çıkaracaktır eğer ki böyle bir durum olmasını istemiyorsanız Burak Mobilya firmasını yani bizi arayarak çekmecelerinizdeki arızalarınızı giderebiliriz. Firmamız bünyesinde her marka ve model çekmece bulunmaktadır bu sayede çekmecelerinizi hızlı bir şekilde tamiratını sağlayabiliriz veya sizler değiştirmek isterseniz anlaşmalı kargo firmalarımız sayesinde evinize kadar gönderim sağlayabiliriz.

İLETİŞİM NUMARAMIZ: 0312 271 95 30

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir