Akrilik Kapak modelleri bulunmamaktadır fakat bir çok renk seçeneğini bulunmaktadır, hatta bir çok dokulu desende mevcuttur. Mutfak Dolabı modellerinde ise son zamanlarda tercih edilen Akrilik Kapaklar oldukça revaçta renk olarak ise Parlak Beyaz ve Mat Beyaz tercih edilmektedir fakat bu konunun ne kadar tartışmaya açık olduğu bildiğimiz için biz sadece firma olarak bizden gelen talepleri dile getirmekteyiz.

Akrilik Kapak malzeme olarak MDF üzerine fabrikasyon kaplama yapılmaktadır ve türevleri vardır bu konuda da söze girmişken sizleri uyarmak bizim görevimiz bir çok markanın Akrilik Kapağı mevcut ayrıca alt sınıfları da mevcuttur bu yüzden akrilik kapak diye bu alt malzemelerin satışları yapılmaktadır bu yüzden satın aldığınız ürünlerin kapaklarındaki ambalajlarındaki markayı yada malzemenin arkasında eğer ki temizlenmediyse marka etiketine dikkat etmenizi öneririz. Akrilik Kapak konusunda örnek verecek olursak Kastamonu Entegre firmasının 3 farklı akrilik bazlı ürünü vardır orjinal akrilik en kalın yüzeye sahiptir ve malzeme olarak en dayanıklı malzemedir fakat kendisine çizilmez akrilik denilse de burada ayrımı yapmak gerekir sert malzemelerle çizilmeyecek kapak malzemesi yoktur bu yüzden çizilmez kısmını sadece tırnak ve hafif darbelerde çizilmez olarak tanımlasak daha mantıklı olacaktır ve Senosan Akrilik malzeme buna öncülük etmektedir. Diğer akrilik malzemeler ise Evoglass, Evosoft ve Glossmax olarak devam etmektedir ve malzemeler arasında kalite farkı bulunmaktadır.

Akrilik Kapak malzemesini bir nebze paylaştık, bilgi verdik elimizden geldiğince ve artık Mutfak Dolabı tasarımımızdan sizlere bahsedeceğiz dolabımız alt ve üst tarafı tamamen Beyaz Akrilik Kapak malzeme kullanıldı ayrıca dolabın gövdesi de kişilerin tercihine göre mdflam veya suntalam tercih edilebilir, modelimizde ki dolabın gövdesi ise parlak beyaz mdflamdır. Mutfak arası ise kahverengi cam kullanılmıştır ayrıca üst tarafına aynı malzeme uyarlanarak devamlılığa dikkat edilmiştir.