Ahşap ve mavi renginin uyumu aslında gördüğünüz gibi renk biraz griye biraz maviye doğru yaklaşıyor bu yüzden sanırım renge duman mavisi denilmiş gri ve mavinin karışımı gibi duruyor çünkü yakından baktığınızda renk soğuk bir mavi rengi gibi uzaktan baktığınızda bazen gri tonunun maviye yakın olan kısımlarını görür gibiyiz tabi ki her göz farklı görebilir ama genel olarak ismi duman mavi ve oldukça güzel ve özel bir renk.

Mutfak direk salona açılıyor bu yüzden alanın biraz kısıtlı olması mutfağı L şeklinde yapılmasına sebep oldu çünkü mutfağın biraz tarafında cam bulunması bir tarafında duvar olması size verilen alanı iyi değerlendirmenize sebep oluyor çünkü mutfakta ki çalışma alanı ve depolama alanı olabildiğince bir arada ve oldukça fazla yer bulundurmaya gayret göstermelisiniz.

Duman Mavi Mutfak Dolabı olabildiğince sade tasarlandı bu yüzden gösterişli kulplar yerine sadece kapakları açıp kapatabileceğiniz çokta belli olmayan ince kapak altı ve üstüne takılan siyah kulplar kullanıldı ayrıca mutfakta yer sıkıntısı olması davlumbazı, mikrodalgalı davlumbaz tercih edilmesine sebep oldu. Mutfak dolabının alt dolaplarının çoğunluğuna çekmece yapıldı ki mutfakta ne kadar fazla çekmece olursa daha kullanışlı olacaktır tabi ki bu durum alışkanlıkta değişiklik gösterebilir fakat unutmayın mutfağınızda ne kadar çok çekmece varsa daha fazla rahat edersiniz. Mutfakta tezgah arası ahşap desenli fayans tercih edildi çünkü zeminde aynı şekilde ahşap desenlere sahip olduğundan.