L şeklinde tasarlanan mutfak taş duvar deseni üzerine kurulmuştur tamamen fakat koyu renklerin tercih edilmesi ve taş duvarında koyu renkte olması mutfağın geniş olmasından dolayı daha aydınlık durmuş ve mutfağın genel alanının dar durmasını engellemiştir görünüşte. 

Grafit malzemesinden adını alan renk grafit gri olarak geçmektedir fakat bu tarz renkler hazır olarak bulunmadığı için renk tonlarında farklılık göstermesi olanağı mevcuttur ki şu anda incelediğiniz görseller ve gerçek mutfak tasarımı ile arasında fark görmeniz mümkün olacaktır. Mutfak dolaplarında boya kullanıldığında ve renkler bizim seçimimiz doğrultusunda özel olarak yapıldığında bir başka projemizde aynı renk kullanımında azda olsa ton farklılık gösterebilir.

Mutfak Dolabı tasarımına biraz bakacak olursak, modern bir tasarım olduğunu görebiliriz. Mutfak Dolabı kavisli geçişleri sayesinde daha yaratıcı bir tasarıma sahiptir ve mutfak tezgahı tamamen ahşap olması duvarlardaki taşların kullanımıyla modern ve rustik tasarımın karışımını görmek mümkün. Mutfak oldukça kullanışlı tasarlanmaya özen gösterilmiştir bu yüzden alt dolaplardaki çekmece yoğunluğu ve çekmecelerin olabildiğince geniş tasarlanması, mutfak gereçlerine daha fazla alan açılması için gerekli görülmüştür.