Mutfak Tasarımını yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli şey mutfağın ne kadar büyük olduğu ve şekli özellikle resimlerde göreceğiniz tarzda bir mutfağınız varsa o zaman ilk tercihiniz beyaz olmalı tabi koyu renkleri tercih edebilirsiniz ama ortamı çok fazla karanlık olmasını istemiyorsanız beyaz veya açık tondaki renkler öncelik taşıyor özellikle mutfağa dışarıdan çok fazla ışık girmiyorsa.

Resimlerde gördüğünüz tasarım neredeyse tamamı beyazdan oluşan bir mutfak dolabı ki, parlak dahi tercih edilmemiştir mutfak dolapları tamamı mat beyaz renkte tercih edilmiştir. Mat beyaz mutfak dolabı oldukça sade bir görünüşe sahip olmasıyla birlikte alanın dikkatli kullanılması içinde daha kullanışlı tasarlanmıştır.

Mutfak dolabı tamamı mdf’dir ve mdf üzerine mat boya kullanılarak imal edilmiştir ve kulplar da siyah boyalıdır. Mutfak dolabında alt dolapların, üst tarafları tamamen çekmece olarak tasarlanmış ve alt kısımlarda kapak olarak tercih edilmiştir buda bizi biraz eskilere götürmüş durumda yani eski modanın yeni çağımıza her zaman döndüğünü biliyoruz. Mutfakta ayrıca yer sorunu olmasından dolayı davlumbaz, mikrodalgalı davlumbaz olarak tercih edilmiştir. Kombi kısmı mutfak dolabına dahil edilmiş ve kombinin hava alması için sıra sıra boşluklar açılmıştır.