Parlak Gri Mutfak Dolabı için sizlerle bir kaç görsel paylaştık, görseller tek bir mutfak dolabı projesine ait farklı çalışmalarımız farklı çalışmalar altında yayınlıyoruz onları incelemek içinde Mutfak kategorimizi takip edebilir ve içindeki diğer Mutfak Dolabı model ve renkleri inceleyebilirsiniz.

Evet gelelim asıl konumuz veya projemize Parlak Gri Mutfak Dolabı bu projemiz Amerikan Mutfak tarzında bir modele sahiptir ve evin metre karesinin düşük olabileceğini az çok tahmin edebilirsiniz çünkü ülkemizde böyle bir algı yaratıldı çoğunluk ufak metre karelerdeki evlerde yoğun olarak Amerikan mutfak tarzı kullanılmaktadır. Projemizde ufak metrekareli bir ev bu yüzden mutfak dolabının parlak olması çok önemliydi çünkü içeriye giren doğal veya doğal olmayan ışığı içeriye parlak malzemeler daha iyi yansıtırlar ve bu sayede dar alanların daha aydınlık olması sağlanmaktadır. Gri renginin koyu ve açık tonları da var ama buradaki projemizde Griye gri dediğimiz tonu kullanıldığını görebilirsiniz.

Gri rengi iki zıt rengin birbiriyle karışmasından ortaya çıkmaktadır ve her iki rengin zarafetini yansıtmaktadır bu nedenle son zamanlarda yoğun olarak tercih edilmektedir ne koyu ne açık, ne çok derin nede çok zarif bir renk yani her şeyden biraz almış ve en iyisi olmanın yoluna çıkmış diyebiliriz ve bunu başardığını da görebiliriz çünkü 2020 yılının en çok tercih edilen rengi olduğunu talepler doğrultusunda düşünüyoruz.

Parlak Gri Mutfak Dolabı tasarımlarımızda yoğun olarak dolap kısmını beyaz sadece kapaklarını gri olarak tasarlıyoruz fakat talep edilirse tek renk bir mutfak çalışması yapabiliyoruz ayrıca Mutfak Dolabı kapaklarının tamamı parlak gri olmak zorunda değildir gri öyle bir renk ki dilediğiniz bir çok renkle uyum içinde kullanabilirsiniz, bu sayede gri yanına farklı renkleri de dahil ederek çift renkli mutfak dolapları tasarlayabiliriz ve bunların hepsi sizlerin talepleri ve hayalleri doğrultusunda yapılmaktadır.

Mutfak dolaplarında çoğunlukla kapak malzemelerine olabildiğince kaliteli malzemeler olmasına dikkat edilir çünkü dışarı bakan kısımdadır rüzgar, güneş ve dış etkenlerden çok fazla etkilenir bu nedenle daha dayanıklı ve kaliteli malzemelerin tercih edilmesi önemlidir bizde Burak Mobilya olarak sadece kapaklar değil tüm ahşap malzemelerimizi 1. sınıf malzemeler kullanarak imalatını gerçekleştirmekteyiz özellikle kapak malzemelerimizden biraz bahsedecek olursak sonra zamanlarda seri olarak fabrikasyon üretimi yapılan neme, güneşe ve dış etkenlere diğer malzemelere göre daha dayanıklı olan akrilik kapak malzemesi size bahsetmek istediğim malzemelerden biri olmakla Glossmax, Akrilik Boya ve Lake boya kapaklar uzun süreli dayanıklılık göstermektedir.