Ev Dekorasyonu, Mobilya

Ultra Minimalist Ev Tasarımı

Minimalist tasarımlar artık yorulan bünyelerin ilacı olduğunu söylemek istiyorum eskiden daha sade bir yaşam biçimine sahipken şimdilerle iş hayatının yoğunlaşması ve her geçen gün yenilenme sürecinin hızlanması bizim hayatı biraz yakalamakta zorlandığımızı göstermekte bu nedenle sürekli çalışan bünye ve beyin artık karmaşanın içinden kendini çıkarmanın yollarını aramakta bunu da en hızlı ve basit şekilde yaşam alanlarımızı düzenleyerek yapabiliriz.

Öncelikle minimalist ne demek ona bakalım, yaşam şartlarınızı en minimum düzeye indirgemek ve en sade bir yaşam şeklinde yaşamak olduğunu bilmeliyiz.

Tabi ki sade kavramı kimine göre değişiklik gösterse de dünya çapında oldukça belirgin bir anlatımı var, evlerimizde bunun anlatımı ise az eşya size yetecek kadar kullanım alanı, ihtişamdan uzak sade bir hayat kısacası.

Bazılarımız bunu yapmayı sevmiyor tabi ki büyük evler çok farklı yaşam alanlarını tek bir yerde geçirmeyi tercih ediyorlar, bazılarımız ise sade bir yaşamı tercih ediyor. Sade yaşamın en iyi özelliklerinden biriside bizleri birer tüketim çılgınlığının dışında tutması çünkü ihtiyaçlarından fazlasını bulundurmanız gereksiz.

Gel gelelim asıl konumuza sizler için hazırladığımız Ultra minimalist tasarlanmış bir eve, evin tamamı 40 metrekaredir ve gördüğümüz gibi yaşam alanı tek bir odada ibaret birde banyo, tabi gördüğümüz gibi dedim ama görselleri hemen aşağıda ve yazımızın başlangıcında bulabilirsiniz.

Evin duvarları tam anlamıyla beyaz renkte boyanmış ve tamamında beyaz kullanılmış sayede evinize geldiğinizde aydınlık bir alana sahip olabilir ve dinlenmek için huzurlu bir cennete adım atmış olabilirsiniz.

Mutfağımıza gelelim çok sade bir yapısı var tasarımıza uygun bir şekilde ve duvar rengine uygun şekilde boyanmış mat lake boya kullanılmış ayrıca çalışma tezgahı ve ankastre set harici fazla alan ayrılmamış.

Mutfağın karşısında ise bar taburelerini kullanarak hızlı kahvaltı yapabilmek yada akşam arkadaşlarınızı davet edip eğlenceli ve samimi yemek yiyebileceğiniz bir duvar etrafı masa tasarlanmış, tabi ki bu masa sadece yemek için değil günlük faaliyetlerinizi yapabileceğiniz bir alan olarak da kullanılabiliyor.

Yatak kısmına gelirsek güzel düşünülmüş bir tasarım görüyoruz. Zeminden yükseltilerek alt tarafına çekmeceler koyulmuş ve minimalist bir tasarım oluşturulurken alandan da kazanmak için gereken her şey yapılmış zaten sade bir yaşam sürülmesinden dolayı eşyalarında az olması çok fazla dolap gereksinimine gerek kalmıyor. Bu sayede bu tarz tasarımlarla kazanılan depolama alanları yeterli oluyor.

Son olarak gri taşlarla tasarlanmış basit bir banyoyu görüyoruz evin ufak olmasından dolayıda evin banyosu günlük kullanım için tasarlanmış ve oldukça basit aksesuarlar ile kullanıma sunulmuş durumdadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir